piątek, 22 lipca 2016

Muzyka relaksacyjna dla niemowlaka

Muzyka w naszym życiu odgrywa istotną rolę już od pierwszych chwil naszego życia. Naukowcy udowodnili, że słuchanie przez kobietę w ciąży muzyki klasycznej lub relaksacyjnej wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Dla wszystkich przyszłych mam oraz tych świeżo upieczonych, przygotowaliśmy listę płyt, które możecie odsłuchiwać podczas ciąży lub puszczać już narodzonemu dziecku. Będą to albumy zarówno idealnie nadające się do usypiania dzieci jak i zabawy. Jeśli zatem planujecie wydatki związane z zakupem niezbędnych akcesoriów dla dzieci lub pragniecie skorzystać z rządowego programu wsparcia rodziny "500+" nie zapomnijcie o uzupełnieniu Waszej biblioteczki muzycznej dla mamy i maluszka.


Kołysanki czułych snów


 "Lullababy" to największy w naszej kolekcji, bo ponad godzinny, zbiór światowej sławy kołysanek z wielu zakątków świata. Delikatne brzmienie fletu i fortepianu oddają wyidealizowany obraz świata widziany oczami dziecka. Już od wielu wieków kojące efekty muzyki z powodzeniem wykorzystywane były przy usypianiu najmłodszych i nie tylko. Nawet dla nas, dla dorosłych kołysanki mają szczególne znaczenie. Delikatne dźwięki symbolizują głęboką miłość między rodzicami, a dziećmi. Miłość, którą doświadczaliśmy będąc dziećmi, którą teraz jako dorośli obdarzamy swoje pociechy. 26 kołysanek, a wśród nich również utwory Chopina, wybitnego polskiego kompozytora to zawartość tego jakże niepowtarzalnego międzynarodowego zbioru o wspólnym tytule - kołysanka czułych snów.Płyta kosztuje 57,50 zł i dostępna jest na www.solitudes.pl 

Słodkie sny


"Sweet Dreams" jest czarującą kolekcją kołysanek. Uspokajających umysł i uwalniających wyobraźnię. Łagodne arcydzieła Bacha, Ravela, Schumanna oraz innych wielkich kompozytorów pomogą każdemu dziecku zapaść w spokojny sen. Cofnijmy się w czasie i pozwólmy otulić się wspomnieniami z dzieciństwa, zapadnijmy w przyjemny i beztroski sen.Z wielkim uczuciem zaaranżowane oraz zagrane kołysanki z udziałem harfy, wiolonczeli oraz fletu mogą towarzyszyć Państwa maleństwu podczas snu oraz odpoczynku.


Płyta kosztuje 57,50 zł i dostępna jest na www.solitudes.pl


Muzyka dla przyszłej mamy


Muzyka relaksacyjna dla odprężenia przyszłej mamy to wyjątkowy zbiór spokojnych kompozycji których słuchanie pozytywnie wpływa zarówno na mamę jak i jej dziecko. Badania prenatalne dowiodły: im bardziej zrównoważona i odprężona jest kobieta w ciąży, tym lepszy rozwój jej nienarodzonego dziecka. Maleństwo już przed przyjściem na świat słyszy dźwięki i zapamiętuje te muzyczne bodźce. Jednak to nie wszystko – dziecko rozwija prawdziwy gust muzyczny. Zdecydowanie protestuje ono przeciwko twardym rytmom, natomiast delikatne dźwięki wręcz podbijają jego osobistą „listę przebojów”. Płyta CD zawiera wybór melodyjnych, odprężających utworów muzycznych z repertuaru psychologa dziecięcego dr. Arnda Steina. Te specjalnie opracowane kompozycje w rytmie spokojnego pulsu mamy wprawiają obydwie dusze i ciała w dobre samopoczucie a samemu dziecku pozwalają na poznawanie nowych i przyjemnych bodźców.

 

Płyt kosztuje 39,50 zł i dostępna jest na www.vtm.com.pl

Wellness dla matki i dziecka 


Spokojne, zrównoważone otoczenie jest niezmiernie ważne dla zdrowego rozwoju dziecka – przede wszystkim w pierwszych miesiącach życia. W odprężonej atmosferze dziecko wyjątkowo intensywnie odczuwa bliskość mamy, uczucie „ciepłego gniazdka”, bezpieczeństwo i czułość. Płyta CD zawiera wybór uczuciowych, melodyjnych i pełnych harmonii utworów muzycznych z repertuaru psychologa dziecięcego doktora Arnd Steina. Delikatne brzmienia odpowiadają spokojnemu pulsowi 60 uderzeń na minutę, dzięki czemu nie tylko działają uspakajająco, ale również odpędzają strach i zapewniają maleństwu emocjonalne bezpieczeństwo. Działają pozytywnie zarówno na fazę snu, jak i na radość odkrywania świata. Ponad to, muzyka relaksacyjna, towarzysząc matce i dziecku na co dzień wzbogaca w przyjemny, nienatarczywy sposób, ich zharmonizowany związek oraz pomaga w rozwoju umysłu dziecka.

 

Płyta kosztuje 39,50 zł i dostępna jest na www.vtm.com.pl

Wszystkie płyty dla dzieci i mamy zwolnione są z opłat ZAiKS.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz